• Barbaros Mah., Halk Cd. & Çiğdem Sk. My Office No:1 D:25, 34746 Ataşehir/İstanbul
Lazer Epilasyon

H100 Aşısı Nedir?

H100 aşısı, deforme olmuş, sarkmış, nemini kaybetmiş, kırışıklık olmuş, zarar görmüş ciltlerin nem tutma kapasitesini artırır. Nem kapasitesini artırarak cildin ilerleyen yaşlarda sentezleyemediği mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarını dışarıdan cildin altına hazır olarak vermektedir. Böylece H-100 aşısı, cildin gerekli olan bütün ihtiyaçlarını gidererek elastik, canlı ve genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.  İnsanın en değerli kıyafeti cildidir. Bayanlar, güzelliklerine çok fazla önem vermektedir. Bunun için en şık kıyafetleri seçmeye, kendini daha güzel gösterecek makyajı yapmaya özen gösterir. En şık kıyafetleri, en yakışan makyajı gösterecek olan insanın cildidir. Cildi bebek gibi olmayanların kusurlarını örtmesi biraz daha zor olmaktadır. Bundan dolayı kadınıyla erkeğiyle herkes cildini daha genç, sağlıklı ve canlı gösterecek medikal estetik ürünleri kullanmaya başladı.

Son zamanların en trend medikal estetik tedavi ürünlerinden biri olan H-100 aşısı, cilt gençleştirme kokteylleri içinde en yeni ve en başarılı ürün olmuştur. Cildin canlı ve genç görünebilmesi için ihtiyacı olan yapı taşlarının ona verilmesi lazımdır. Günlük hayatın koşturması içinde genellikle yapılması gereken bakımlar unutulmakta veya ihmal edilmektedir. Unutmayı ve ihmalin zararlarını en aza indirgemek için H-100 aşısını kullanmak en doğru adım olacaktır. H-100 aşısının başarı sırrı içeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asittir.  Hyalüronik asit ile birlikte cildin ihtiyacı olan anti-oksidanlardan mannitolu da içerdiği için başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Günümüzde çok sayıda gençleştirme tedavisi bulunmaktadır. Diğer gençleştirme tedavilerinden H-100 aşısını ayıran en önemli özelli içerdiği hyalüronik asit ve mannitoldur. Hyalüronik asidin cilt dokularının normal ömrünün uzamasını sağlayan mannitolun, aynı zamanda ödem sökücü etkisi vardır. Hyalüronik asit ve mannitolun yanında cildin ihtiyacı olan vitamin, Peptit, minareler, aminoasitler gibi diğer yapı taşları da H-100 aşısının içeriğinde kokteyl olarak bulunmaktadır.

H100 Aşısı İçeriği

Cildin nem kapasitesini arıtarak daha genç görünmesini sağlayan H-100 aşısının içeriği diğer gençleştirme tedavilerine göre daha zengindir. Cildi sadece nemlendirmeyip ileriki zamanlarda ihtiyacı olan fakat cildin kendisinin sentezleyemediği yapı taşlarını da içeriğinde bulunmaktadır. H100 aşısının içeriğinde aşağıdaki maddeler bulunmaktadır:

 • Mannitol: Bilinen en etkili anti oksidanlardan biri olan Mannitol, aynı zamanda ödem sökücü özelliği ile bilinmektedir. Cilt için önem arz eden Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.
 • Hyalüronik asit: Cildin nem oranını yükselten Hyalüronik asit, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlar. Cildin elastikiyet özelliğinin artmasına yardımcı olur.
 • Hexapeptide-8: Cildin yorgunluğunun göstergesi olarak kabul edilen mimik çizgileri ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Hexapeptide-8 büyüme faktörüdür.
 • Pro kolajen Peptit: Ciltte yıllar içerisinde oluşan mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olan Pro kolajen Peptit, kolajen bir büyüme faktörüdür.
 • Dmae %3.5: Anti-Oksidan etkisi bulunan Dmae %3.5, cilt altı doku kaslarını destekler. Ciltteki sarkmaların azalmasına ve sıkılaşmanın artmasına yardımcı olur.
 • Pentapeptide-18: Kırışıklıkların açılmasına yardımcı olmak için cilt kaslarının kasılma oranını düşürür.
 • Vitamin (B1-B6): Cildin yaşlanma süresini yavaşlatan B1 ve B6 vitaminleri, anti-oksidan etkilidir.
 • Organik Silica: Cilt tonunun düzelmesi için gerekli olan elastik fibrillerin ve kolajenin artışının sağlanması için yardımcı olur.

H100 aşısının içeriğinde,ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesini artıran Amino Asitlerden bulunmaktadır. Aşıda bulunan amino asitler şunlardır:

 • L-Arginine : Kollajen üretimini artırır.
 • L-Methionine: Cildin sağlıklı olması ve genç kalması için kullanılan L-Methionine, protein dokusunun yapı taşıdır.
 • INC: undecylenoyl phenylalanine yani Lipo aminoacid: Cilt pigmentasyonunda hızlı bir aydınlatma, ışıldama etkisine sahip olan Lipo aminoacid, kimyasal olarak undesilenik asit ve fenilalanin sentezlenmesinden oluşan bir bileşimdir.
 • Glycine: İnsan büyüme hormonu olan hgh’yi artıran Glycine, immün sistemini destekler, hasar görmüş dokuların iyileşmesini hızlandırır.
 • Tyrosine: Askorbik asitle bir arada kullanıldığında kollajen üreten fibroblastları uyardığı düşünülen Tyrosine, cilde rengini veren melanini üretir.
 • Leucine: Cilt ve kas dokusundaki bozulmaları yavaşlatmada birincil öneme sahip olan bir animo asittir.
 • Alanine: Tende pürüssüz bir görünüm elde etmek için kullanılan Alanina, proteinlerin yapıtaşı olan amino asitlerden biridir.

h100 aşısı

 H100 Aşısının Faydaları

Uzun yıllar süren araştırmalar ve tetkikler sonucunda üretilen H100 aşısının çok çeşitli faydaları vardır. Bu faydaların arasında:

 • Hyaluronik Asit’in aktivasyonunu devam ettirip dokudaki ömrünü uzatır.
 • Yıllar içerisinde oluşan kırışıklıkların ve yüz mimik çizgilerinin açılmasını sağlar.
 • Derinin sıkılaşması ve daha diri görünmesini sağlar.
 • Ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır.
 • Derinin sarkmaların azalmasını sağlar ve deri altındaki kas dokusunu destekler.
 • Cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.
 • Cildin su tutmasını sağlayarak nemlenmesini artırıp dokuları tamir eder.
 • Hyalüronik asidin ciltteki mevcut ömrünü uzatır.
 • Cildin biyolojik onarım sürecini hızlandırır.
 • İçeriğindeki, hyalüronik asit sayesinde cildin nemini tutar, nem kapasitesini artırır ve böylece cilde elastikiyet kazandırır.
 • Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur, mimiklerin oluşturduğu cilt kırışıklıklarının açılmasını sağlar.
 • Cildin daha yavaş yaşlanma sürecine girmesini sağlar.
 • Cilt altı kas dokusunu destekler.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısı medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Aşının yapılacağı bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Cilt altına mezoterapi yöntemiyle H100 aşısı uygulanır. Bir mezoterapi yöntemi olan H100 aşının uygulanması için öncelikle diğer mezoterapilerde yapıldığı gibi cilt temizlenir ve anestetik krem sürülür. Anestetik kremler 30 dakika streç altında bekletilir. Sonrasında cilt kremden dezenfekte edilir. Dezenfekte işlemi bittikten sonra H100 aşısı 1’er santim aralar ile uygulamanın yapılacağı bütün bölgeye deri içine enjekte edilerek yapılır. H100 uygulaması yapılırken çok ince iğneler kullanılmaktadır. İğnelerin ince olması ve öncesinde anetezi uygulandığından ağrı, acı, sızı hissi en alt seviyededir. H100 aşısının süresi lokal anestezi kreminin sürülmesi ile birlikte ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

H100 aşısı, yüz, boyun, gıdı, dekolte ve el üzeri için kullanılmaktadır. Her insanın cildinin elastikiyet kaybı, yaşlanma belirtisi, tedaviden beklentisi ve tedavi ihtiyacı farklıdır. Medikal estetik uzmanları kişilerin ihtiyaçlarını belirledikten sonra H100 aşısının tedavi seanslarını kişiye özel olarak belirlemektedirler. Genellikle tedavi süresi:

 • Genç ciltlerde yaklaşık olarak 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arası 2 veya 3 hafta tutulmaktadır.
 • Orta yaştaki ciltler için ortalama olarak 2 veya 3 seans yeterlidir. Seans aralıkları için 2 veya 3 hafta idealdir.
 • Yıpranmış ve yaşlanmış ciltler için ortalama 3 veya 5 seans gereklidir. Seans aralıkları ise 1 veya 2 hafta idealdir.

Cildin durumuna göre belirlenen seanslar uygulanmaya başladığında ciltte belirgin değişiklikler olur. İdeal süreler tamamlandığında kişilerin ciltlerinde gözle görülür olumlu değişiklikler elde edilir. Aşının içinde bulunan ve bilinen en güçlü antioksidanlardan birisi olan mannitol aşının dokudaki tesirini ve kalıcılığını artırmaktadır. Kalıcılık ve tesirinin yanı sıra ödem sökücü etkisi bulunan mannitol, ciltte suyu tutan dokuların onarımını sağlayan Hyalüronik asidin cilt dokularında daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Böylece cilt daha çok elastikiyet kazanır.

h100 aşısı nedir

H100 Aşısı Etkisi Ne Zaman Başlar?

Derinin su tutarak nem kapasitesini arttırmak, kırışıklıkları azaltmak ve deriyi sıkılaştırmak gibi etkileri bulunan H100 aşının etkisi çıplak gözle hemen fark edilmektedir. Aşı formunun etkisi ciltte yüzün yukarı doğru yapılanması ve hacim kazanmasıyla hemen etkisini göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı ilk 7 gün içinde canlılık ve parlaklık başlar. Canlılık ve parlaklık aylar içerisinde artarak hissedilmeye ve görülmeye devam eder. Günde 2 litre su içildiği sürece aşının etkisi daha uzun süre devam etmektedir. Kırışıkları açısı özelliği olan ACP’nın etkisi hemen ortaya çıkarken, IAL’nin etkisi 24 saat içinde görülmeye başlar. Gözle görünün etkinin ortaya çıkması ise 15 gün içinde gerçekleşir.

Cildin temel yapı taşlarından biri olan Kolajenleri artırmaya yönelik olarak yapılan bir tedavi çeşidi olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır. Cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleri olan kolajenler sayesinde insan cildi daha pürüzsüz ve daha esnek görünür. İnsan cildindeki kolajen formunun yüzde 20’si kolajen tip III, yüzde 80’ni ise kolajen tip I’dir.  25 yaşın üzerinede bulunan kişiler her yıl cildindeki kolajen sayılarının yaklaşık olarak yüzde1,5’ini kaybetmektedir. Bu durum ise ciltteki kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Kolajeni oluşturan fibroblast üretimini uyarmak için kolajen aşısı yapılır. Kullanılan madde güvenilir ve yan etkileri olmayan bir madde olduğundan sonuçlar hızlı ve mükemmeldir. Cildin durumu değerlendirildikten sonra kolajen aşısı tek veya birkaç seans şeklinde uygulanır. Cilde parlaklığını geri kazandıran, cildi yapılandıran, elastikiyet veren bir formülasyon olan kolajen aşısı, yeni başlayan veya devam eden yaşlanma belirtilerine karşı mücadele için oldukça etkilidir.

H100 Aşısı Yan Etkileri

Ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir nükleik asit ve protein bulunmadığından son derece güvenilir ve sağlıklıdır. H100 aşısının uygulanması anında, geçici ve anlık olarak beliren kızarıklık, şişlik, hassasiyet ve morluk görülebilir. Yan etkiler kısa sürede geçmektedir. İleri yaşta bulunan kişilerde damarlar zayıf olduğundan morluklar çok çabuk oluşmaktadır. Morluklar kapatılmayacak kadar aşırı olmayıp dileyen kapatıcı kozmetik ürün kullanarak kapatabilir. Dileyenler ise K vitaminli kremler sürerek veya arnika kullanarak geçici yan etkilerden kurtulabilir. H100 aşısının içeriğinde yüksek oranda bulunan hyaluronik asit cilt içerisinde normalde bulunduğu için alerjik reaksiyona sebebiyet verecek bir durum yaşanmaz.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilde uygulanan diğer mezoterapi yöntemlerinde olduğu gibi H100 aşısından sonra da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında;

 • H100 aşısı uygulaması gerçekleştikten sonra ilk 24 saat içinde spor yapılmamalı, aşıdan sonraki 2 gün içinde ağır spor hareketlerinden kaçınılmalıdır.
 • Sauna, hamam kullanımından kaçınılmalı, aşırı sıcak banyo yapılmamalı, aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.
 • Direk güneşe maruz kalınmamalıdır. Güneşten korunmak için kullanılması gereken ürünlerin doktor tarafından belirlenmesi, doktorun verdiği ürünün dışında güneş koruyucu kullanılmamalıdır.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgeye sert masaj yapılmamalı, hafif hafif masaj yapılabilir.
 • Aşıdan sonra bölgeye buz uygulamak faydalıdır.
 • Yüzüstü yatılmamalı, en doğru ve faydalı yatış şekli sırt üstüdür.
 • Bol su içilmelidir.
 • Varsa içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar bırakılmalı veya en aza indirgenmelidir.

Başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar olup medikal estetik uzmanının belirlediği farklı durumlar varsa daha güzel sonuç alabilmek için onlara da dikkat edilmelidir.

H100 Aşısı Sonrası Şişlik

H100 aşısının içerisinde insanlarda alerjik reaksiyona sebebiyet verecek herhangi bir madde bulunmamaktadır. Aşının önemli bir kısmını cildin kendi dokusunda yer alan hyaluronik asit bulunmaktadır. Bu asitte hiç kimseye rahatsızlık vermemektedir. Sadece uygulama yapılırken çok küçük, kızarıklık, kabarma ve morarmalar yaşanabilmektedir. Bu durumlar da kişiden kişiye değişmektedir. Özellikle ileri yaşlardaki kişilerde morluklar daha fazla ve belirgin olur. Çünkü ileri yaştaki kişilerin damarları daha zayıftır. Onun dışında şişlik ve kızarıklıklar kısa süre içinde geçmektedir. Derinin nem kapasitesini yoğun bir şekilde artıran, kırışıklıkların giderilmesini, deforme olmuş ve sarkmış bölgelerin sıkılaşmasını, cildin daha aydınlık, daha parlak ve daha sağlıklı görünmesi için uygulanan H100 oldukça başarılı ve güçlü medikal estetik uygulamadır. Yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemek, ciltteki lekeleri yok etmek ve berrak tazelenmiş yenilenmiş görünüme ulaşmak için uygulanan H100 sırasında oluşan şişlikler kısa sürede geçmektedir.

H100 Aşısı Zararları

H100 aşısı medikal estetik uygulamadır. Bu uygulama yapılırken lokal anestezi uygulanır ve en fazla 30 dakika kadar sürmektedir. Uygulama oldukça ince iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Çok ince iğnelerle yapıldığından kişiler acı ve ağrı hissetmezler. Fakat uygulama yapılırken, hafif şişlik, kızarıklık ve morarmalar olabilmektedir. İleri yaştaki kişilerde morluklar daha fazla olmaktadır. Yüzde 20’lik bir kısımda gerçekleşen morluklar 5 ila 7 gün içinde geçmektedir. Hastaların yüzde 80’nin de ise görülmez.

h100 aşısı yaptıranlar

H100 Aşısı Yaptıranlar

Cildinin bebek cildi kadar güzel ve duru olmasını isteyenler H100 aşısını yaptırmaktadır. Yaşlanmayı geciktirici özelliği bulunan H100 aşısını yaptıranların cildi daha uzun süre daha nemli görünmekte ve daha uzun süre kırışmamaktadır. H100 aşısını yaptıran ve yaptırmayan iki kişi yan yana geldiğinde iki cilt arasındaki fark gözle görülür derecede barizdir. Kuru cildi olanlar ve nemsiz ciltler için en iyi tedavi yollarından biri olan H100 aşısının etkisi kısa sürede fark edilmektedir. İnsanların özellikle bayanların en koktukları şey yaşlanmak ve daha da önemlisi güzelliğini kaybetmektir. Bundan dolayı medikal estetik alanında çeşitli gençlik aşıları yapılmaktadır. Gençlik aşıları içerisinde en sağlıklı, en güçlü ve en etkili olan H100 aşısıdır. Yaşlanma karşıtı yapılan tedavi yöntemlerinden biri olan H100 aşısı, kişinin durumuna göre uygulanmaktadır.

Yaptırmak isteyen kişilerin cildini analiz eden uzmanlar kaç seans gerektiğini ve seanslar arasının kaç hafta olması gerektiğini belirler. Gençlerde tek seans uygulanan H100, orta yaşlılarda 2 veya 3, ileri yaşlarda ise 3 veya 5 seansta uygulanmaktadır. H100 aşısını yaptıranlar yüz çizgilerinden kolaylıkla kurtulduklarını, uygulanan bölgenin daha sıkı olduğunu ifade etmektedir. Uygulamadan sonra hemen etkisini gördüğünü belirten kullanıcılar kendilerini daha genç hissettiklerini söylemektedir. Hücre yenilemesini sağlayan H100, yenilenen hücreler sonrasında cildin uzun süre kırışıklıklarla mücadele etmesine yardımcı olur ve uzun süre korunaklı olur.

Organik ve saf sudan üretilmiş olan H100 aşısı, 20 yaş sonrasındaki her yaş grubuna ve her cinsiyete uygulanmaktadır. Sadece kanser hastası olan ve kanser tedavi görenlere uygulanmamaktadır. Göz çevresinde ince çizgiler olanlar ve botoks istemeyenlere, H100 aşısının ACP formu uygulanmaktadır. ACP formu da 20 yaş altında olanlara ve kanser hastası olanlara uygulanmamaktadır. Onun dışında herkese uygulanabilmektedir. ACP ile, ince kırışıklıkların içine su enjekte edilip böylece kırışıklıkların açılması sağlanmaktadır.  Bazı kişiler göz çevresi botoksu yaptırdığı halde göz çevresinde ince çizgiler kalmaktadır. Botoks uygulamasından 15 gün sonra kalan ince çizgiler için sıklıkla H100 aşısının ACP formu uygulanmaktadır. Göz çevresindeki çizgilere etkisi 6 ay sürmektedir. H100 aşısının hacim etkisi 6 ile 8 ay, hidrasyon, ciltte parlaklık, elastikiyet ise 12 ay sürmektedir.

H100 Aşısı Kullananlar

H100 aşısı, günümüzde oldukça popüler medikal estetik uygulamalarından biridir. Çok kişi tarafından kullanılmış ve çok olumlu neticeler alınmıştır. İğneyle mezoterapi yöntemiyle uygulanan H100 aşısını yaptırmadan önce bazı kişiler tedirginlik yaşayabilmektedir. İçeriğinde ciltte bulunan maddeler bulunduğu için hiçbir yan etkisi olmayan bu uygulamayı yaptırmadan önce daha önce yaptıranlardan bilgi alınabilir. Yaptıranların memnun olup olmadıklarına dair bilgiyi almak karar vermeyi kolaylaştırmaktadır. Hatta medikal estetik uzmanına gidip H100 aşısı ile ilgili bütün soruların cevabını bulmak gerekir. H100 aşısını yaptırıp memnun kalan kişilerden estetik uzmanının bilgilerini almalı ve nasıl bir uygulama olduğunu yaptıran kişiden almalıdır. Uygulamayı yapan uzman oldukça önemlidir. Bundan dolayı doğru kişiye yaptırılmalıdır.

H100 Aşısı İstanbul

Hiç kimse yaşlanmak istemez. Hele kırışık bir cildi olmasını hiç istemez. Son zamanlarda insanların en büyük problemleri arasında yaşlanmak ve ciltteki kırışıklıklardır. Yaşlanmanın etkisini geciktirmek ve daha genç gözükebilmek için insanlar arayış içindedir. İnsanların genç görünmesini sağlayan çok çeşitli gençleştirme tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Gençleştirme yöntemlerinin asıl amacı, cildi daha genç gösterebilmek için kırışıklıkların giderilmesi, nem oranının artırılması gibi etkilerin daha uzun süreli ve kalıcı olmasını sağlamaktır. Bu tedaviler arasında H100 aşısı son zamanların en popüler ve en etkili olanıdır. İçeriğinde Hyalüronik asidin yoğun olarak kullanıldığı H100 aşısı, insanların rahatsızlık duyduğu sıkıntıları kısa süre içinde ortadan kaldırmaktadır.

Kırışıklıkların giderilmesi için hyalüronik asit kullanılırken, cildin daha uzun süre nemli kalması için saf hyalüronike başvurulmaktadır. Cildin genç kalması için gerekli olan çok çeşitli amino asitlerin de bulunduğu H100 aşısı, uygulandığı bölgenin hem daha yumuşak olmasını, hem de daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Mezoterapi yöntemi ile uygulanan aşı el, yüz, sırt, boyun, gıdı, dekolte bölgesi gibi kırışıklıkların fazla olduğu bölgelerde kullanılabilir. Kırışıklıklarla en güzel mücadele yöntemleri arasında bulunan H100’ü İstanbul’da birçok estetik klinikleri uygulamaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesinin korunmasını sağlayan gençlik aşısını yaptırmak için İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasında bulunan kliniklerden birine gitmek yeterlidir.

20 yaşından büyük ve kanser hastası olmayan herkese rahatlıkla uygulanmaktadır. Cildin durumunu değerlendiren uzmanlar kaş seansın gerekli olduğunu belirlemektedir. Analizden sonra, uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Bir müddet bekledikten sonra anestezi kremi silinerek ince uçlu iğnelerle, 1 cm aralıklarla uygulama yapılır. Bütün işlemler toplam 30 dakika sürmektedir. İyi netice alabilmek için doğru uzmanı seçmek önemlidir. Mükemmel sonuç alabilmek için İstanbul’un hangi yakasında olunursa olunsun uzakta olsa en iyi uzmanın seçmeye özen gösterilmelidir.

H100 Aşısı Ne Kadar?

El, yüz, boyun, gıdı, dekolte bölgesi, sırt gibi kırışıkların en fazla görüldüğü yerlere rahatlıkla uygulanabilen H100 aşısı çok kısa sürede muhteşem sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Göz çevresine botoks yaptırmak istemeyenler için de H100 uygulamasının ACP formu kullanılmaktadır. Botoks uygulaması yaptırdığı halde hala ince çizgileri olanlara uygulanmaktadır. İnce kırışıklıkların açılmasını sağlayarak daha genç bir görünüm sunan uygulama cildin durumuna göre belirlenen seanslarda yapılmaktadır. Genç ciltlerde en fazla iki seans, orta yaştaki ciltlere 2 veya 3 seans, yaşlı ve yıpranmış ciltlere ise 3 ile 5 arasında değişen seanslarda yapılmaktadır. H100 aşısının ne kadara mal olacağı, kaç seansın uygulanacağı ve hangi bölgeye uygulanacağına göre değişmektedir.

H100 Aşısı Fiyatları

Cildinde kırışıkların arttığını, cildinin kuruduğunu ve deforme olduğunu düşünenler H100 aşısını yaptırabilir. Daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için değişik yöntemler uygulanmaktadır. Son dönemde en fazla tutulan tedavi yöntemlerinden biri olan H100 aşısı etkisinden dolayı insanlar arasında gençlik aşısı olarak bilinmektedir. Cildin yaşlanmasını durdurarak daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olan gençlik aşısı 30 dakika gibi kısa bir süre içinde yapılmaktadır. Cildin durumuna göre değişik seanslarla neticeye ulaşılmaktadır. Seansların arasında kaç gün olacağına ise uzmanlar karar vermektedir. H100 aşısı yapıldıktan sonra ara ara kontrollerin yapılması gerekmektedir. Yapılan bölgeye ve yaşa göre değişse de uzmanlar 6 ayda bir tedavinin tekrarlanmasının daha iyi sonuçlar meydana getireceğini ifade etmektedir.

Etkileri bakımından harika sonuçlar oluşturan H100 aşısının fiyatının ne kadar olduğu ise merak edilmektedir. Eski yıllara göre günümüzde bu tür uygulamaları yaptırmak çok daha uygundur. Seansların kaç tane olduğu H100 aşısının fiyatının ne kadar olduğunu etkileyen bir unsurdur. Ayrıca, medikal estetik alanına giren uygulamanın nerde ve kime yaptırıldığı da fiyatı etkilemektedir. Her nasıl olursa olsun harika sonuçlar veren bu uygulamayı bütçenize uygun seanslarda ayarlayarak yaptırmanız mümkün olmaktadır. Çok yüksek bedeller ödeyerek güzel bir cilde kavuşmak yerine daha az ödeyerek H100 aşısını yaptırıp, daha uzun süreli muhteşem, parlak, nemli, kırışıklıklarından kurtulmuş, sağlıklı ve bebek gibi bir cilde sahip olunabilir. Çok zengin içeriği bulunan güzellik aşısı, cildin nem kapasitesinin artırılması, sarkmaların giderilmesi ve kırışıklıkların derinlik kazanmadan azaltılması için üretilmiş özel bir üründür. 20 yaşından büyük ve kanser hastası olmayan herkesin, yüz, boyun, sırt, gıdı, dekolte bölgesi ve el gibi kırışıklıkların fazla olduğu bölgelere uygulanabilmektedir. Genç yaştaki kişilerde yaşlanma karşıtı olarak kullanılan aşı ileri yaşlarda daha genç ve sağlıklı görünmeye yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

H100 Aşısı

H100 aşısı, yıllar içerisinde kişilerin cildinde oluşan sarkmaları, kırışıklıkları ve bozulmaları gidermesi için uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. Estetik uzmanları tarafından uygulanan aşı, bebeklerin cildinde daha yoğun olarak bulunan Hyalüronik Asit ve ona bağlı çeşitli maddelerden oluşturulmaktadır. Hyalüronik Asit, cilde parlaklık, nem, canlılık ve ışıltı vermektedir. Cilt yıllar içerisinde cildin parlak ve nemli kalmasını sağlayan kolajeni kaybetmektedir. Cilde enjeksiyon yoluyla verildiğinde kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretiminin artması cildin daha uzun süre sıkı ve sağlıklı kalmasına etki etmektedir.

Ciltte meydana getirdiği yenilenme, dokularda oluşturduğu geri dönüşüm etkisi ve hissedilen canlılığından dolayı gençlik aşısı olarak bilinen H100, Hyalüronik asit aşısı olarak da bilinmektedir. Cilt üzerinde kısa sürede tesirini göstermektedir. Etkisi uzun zaman devam etmektedir. Aşının içerisinde insan cildinde hyalüronik asit bulunduğundan hiçbir yan etkisi yoktur. Cildin nem dengesini sağlamak için saf hyalüronik asit kullanılırken bozulmaları ve kırışıklıkları gidermesi için çapraz bağlı hyalüronik asit kullanılmaktadır. İçerisinde nükleik asit veya herhangi bir protein olmamasından dolayı organik olarak kabul edilen H100 aşısı, yaşlanma karşıtı bakım için sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Cildi oluşturan dokuların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan aşıda, mineral, amino asit, yardımcı düzenleyiciler ve vitaminlerden oluşmaktadır.